Matilda (Disha) Myftari

Porta

13x19.5 cm

 110,00  88,00

Stokta

Stok kodu: 9786256873223 Kategoriler: ,

Açıklama

Matilda (Disha) Myftari lindi ne Tirane me 15 Maj 1982. Shkollimin e kreu ne Tirane, ku dhe eshte vleresuar si nxenese ekselente ne Gjuhe – Letersi, ne analiza dhe ese. E perzgjedhur ne recitime dhe si folese radiofonike. Redaktöre dhe perkthyese ne tre gjuhe te huaja, anglisht, frengjisht, italisht. Librat e autores jane, “Parfumi”, “Ne hapat e mia” dhe “Porta”. Se shpejti del nga shtepia botuese libri me ese i titulluar; “Ndenja Apokalipstike”. Autoria eshte fituese e çmimit “Golden Pen” nga BAC TIMES TURKEY 2023 me librin “Ne hapat e mia”.

Ek bilgi

format

pagecount

printdate

writer

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.