HASAN DISHA

DITE VJESHTE

13x19.5 cm

 90,00  72,00

Stokta

Stok kodu: 9786256909045 Kategoriler: ,

Açıklama

Bu kitapla birlikte ahşap çerçeveli afişini de alabilirsiniz.

Haşan Disha eshte lindıır ne Tirane ıııe 4 Janar 1951. Rıitıır ne familje Tiranase, ai do te shkelqente ne gramatiken e gjuhes slıqipe. Kjo eshte vepra e tij e dyte por jo e fundit. Ai eshte babai i dy femijeve dhe gjysh i peşe niperve e mbesave. Ai jeton prej disa vitesh ne Turqi me familjen e tij dhe i mbush ditet düke thurar vargje rreth temave te ndryshme. Vepra e ardhshme eshte nje veper me vjersha dhe fabula.

Njeriu behet poet kur eshte ne gjendje ta thote ate qe ıluhet ta thote. (Haşan Disha)

Ek bilgi

format

pagecount

printdate

writer

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.