Matilda (Disha) Myftari

Ndjenja Apokalipstike

13x19.5 cm

 160,00  128,00

Stokta

Stok kodu: 9786256789104 Kategoriler: ,

Açıklama

Matilda (Disha) Myftari

Lindi ne Tirane, me 15 Maj 1982. Shkollimin ekreune Tirâne. Ku dhe eshte vleresuar si ekselente ne Gjuhe-Letersi, neanaliza dhe ese. E perzgjedhur ne reçitime dhe si folese radiöfanike. Matilda Myftari eshte redaktöre dhe zoteruese e tre gjuheve te huaja, anglisht, italisht, frengjisht. Librat e saj “Parfumi”, “Ne hapat e mia”, “Porta” dhe “Ndjenja apokalipstike”, jaiıe nje shpotitje njerezpre bazuar ne pjeset perberese te karakterit njerezor, te cilat ajo i pafashtron me ane te prozes, ne menyre filozofike ose argumentuese. Sbkrimtarja eshte fituese e çmimit “Pena e Arte” ne Turqi. Se shpejti del per lexuesin romani “Udhetim i Detyruar” true story.

Ek bilgi

format

pagecount

printdate

writer

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.